Upotreba besprekidnog napajanja (Uninterruptable Power Supply) postala je prije potreba nego izbor u svim područjima života, od industrijskih objekata i bolnica do naših domova i ureda. U električnoj mreži se javljaju situacije poput visokog ili niskog napona, naglih skokova napona, promjena frekvencije. U takvim slučajevima potrebno je i zaštititi električne sisteme i obezbijediti rezervnu energiju.
Dužnost neprekidnog napajanja je da osigura kontinuitet sistema tako što štiti sisteme koji se napajaju električnom energijom od nestanka struje i da proizvodi sigurnu energiju za kritična opterećenja štiteći sistem od kolapsa, porasta, naglih promena, harmonika i fluktuacija napona. koji se mogu pojaviti u mreži. Morate izolovati svoj radni tok od takvih problema. Uređaji koji najbolje pružaju ovu zaštitu su neprekidna napajanja.
Bez obzira na to koliko je vaša električna mreža neprekidna, velika je vjerovatnoća iznenadnih prekida u slučaju bilo kakve prirodne katastrofe (oluja i kiše ili redovnog održavanja elektrodistributivne mreže), a čak i pregoreli osigurač u razvodnoj tabli vaše zgrade može spriječiti vaše poslovanje.
Postoje tri vrste neprekidnog napajanja:
ON-LINE (Neprekidno napajanje) na mreži opskrbljuje vaša opterećenja punovalnim sinusnim izlazom izvodeći proces dvostruke konverzije (prava dvostruka konverzija) tokom svog rada, održava vaše baterije napunjene sve dok je električna mreža dostupna i pruža kontinuiranu i neprekidnu energiju vašim kritičnim opterećenjima nastavljajući ih napajati iz baterija u slučaju mogućeg nestanka struje.
LINE INTERACTIVE (Linijsko interaktivno) besprekidno napajanje, kada postoji struja, pretvarač nije u funkciji, samo regulatorni dio čini jednostavnu regulaciju napona postepeno, frekvencija nije regulirana. U ovom procesu, punjač baterija je aktivan i održava baterije napunjene u slučaju mogućeg prekida. Grupa baterija i inverterski dio se aktiviraju kada se strujno napajanje prekine i napajaju opterećenje kroz baterije.
OFF-LINE neprekidno napajanje, s druge strane, nije aktivno kada postoji struja i ne reguliše napon kada postoji struja. Ako mreža padne ispod ili premašuje navedene granice, ona se aktivira. Čak i ako je kratko vrijeme, korisnik osjeti nestanak struje.
Izračun snage potrebnog UPS-a: Prva i osnovna činjenica pri odabiru snage UPS-a je zbrajanje deklariranih snaga svih potrošača koji su predviđeni za napajanje preko UPS-a (računari,monitori, printeri, serveri, itd.). Nakon što ste zbrojili ukupnu snagu potrošača potrebno je dobivenu vrijednost uvećati za 30%. Druga bitna činjenica je željena autonomija UPS-a, Back-up time, koja se deklarira u minutama. Ovo su osnovne činjenice koje kupcu daju okvirnu sliku potrebnog uređaja. Za sve druge informacije i detalje pri odabiru i nabavci molimo da nas kontaktirate
KATALOG BAUCOMMERCE_TESCOM UPS